English (ESL) (284 total)
Scaling
Raw |
50 | 49 | 48 | 47 | 46 | 45 | 44 | 43 | 42 | 41 | 40 |
Scaled |
50.00 | 49.20 | 48.40 | 47.60 | 46.80 | 46.00 | 45.00 | 44.00 | 43.00 | 42.00 | 41.00 |
50 (7 total)
- Chin, Cheauwern (Presbyterian Ladies College Burwood)
- Ho, Mabel (Presbyterian Ladies College Burwood)
- Lim, Shuehwen (Taylors College Melbourne)
- Maruan, Akhdur (The Geelong College Newtown)
- Teo, Evelyn (Glen Waverley SC Glen Waverley)
- Vidanaarachchi, Ruwantha (Mt Waverley SC Mount Waverley)
- Youn, Lisa (McKinnon SC McKinnon)
49 (6 total)
- Liang, Rachel (Methodist Ladies College Kew)
- Ni, Wendy (Presbyterian Ladies College Burwood)
- Qiu, Lian (Sacred Heart Girls College Oakleigh)
- Rudra, Mythili (Fintona Girls School Balwyn)
- Wang, Zai (Mill Park SC Epping)
- Zhang, Chong (Firbank GS Brighton)
48 (7 total)
- Goh, Huiwen (Bendigo Senior SC Bendigo)
- Ionescuenache, Ana (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Ishak, Ruba (Academy Of Mary Immaculate Fitzroy)
- Li, Peng (Haileybury College Keysborough)
- Loh, Pui (Dandenong HS Dandenong)
- Ng, Andrew (Camberwell GS Canterbury)
- Ye, Minning (Debney Park SC Flemington)
47 (14 total)
- Abdulrahim, Nusaibah (Strathmore SC Strathmore)
- Chew, Kalip (Viewbank College Rosanna)
- Choong, Joanna (Ballarat GS Wendouree)
- Gu, Shasha (Balwyn HS Balwyn North)
- Kang, Benjamin (Balwyn HS Balwyn North)
- Li, Rui (Mt Waverley SC Mount Waverley)
- Lian, Sammi (Heatherhill SC Springvale South)
- Lim, Nhohoon (Balwyn HS Balwyn North)
- Ng, Motung (Balwyn HS Balwyn North)
- Stanic, Zvjezdana (Braybrook College Braybrook)
- Tan, Delphine (Doncaster SC Doncaster)
- Wong, Katharine (Huntingtower School Mount Waverley)
- Wong, Samuel (Brentwood SC Glen Waverley)
- Zheng, Delia (Vermont SC Vermont)
46 (11 total)
- Ahmad, Sheliza (Taylors College Melbourne)
- Ang, Hockweng (East Doncaster SC Doncaster East)
- Chin, Yiwen (Camberwell GS Canterbury)
- Gu, Lingzi (Caulfield GS - Wheelers Hill Wheelers Hill)
- He, Zhuoran (Killester College Springvale)
- Liu, Fei (Caulfield GS - Caulfield St Kilda East)
- Liu, Tzuling (Camberwell Anglican Girls GS Canterbury)
- Lu, Haishan (Presbyterian Ladies College Burwood)
- Tam, Sheungman (Mt Waverley SC Mount Waverley)
- Tang, Yuenying (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Tung, Mayyen (Methodist Ladies College Kew)
45 (20 total)
- Chan, Yuching (Caulfield GS - Wheelers Hill Wheelers Hill)
- Chia, Huixian (University HS Parkville)
- Filmalter, Isak (Brentwood SC Glen Waverley)
- Gunawardena, Ayeshi (Kew HS Kew East)
- Lai, Jessica (Westbourne GS - Hoppers Crossing Truganina)
- Law, David (Eltham College Of Education Research)
- Lee, Weichun (Glen Waverley SC Glen Waverley)
- Mao, Jingwei (Melbourne HS South Yarra)
- Mercieca, Elena (Catholic Regional College Sydenham)
- Ng, Waiyan (Doncaster SC Doncaster)
- Ngu, Leona (Hawthorn SC Hawthorn East)
- Pertiwi, Yenny (Melbourne Girls Grammar South Yarra)
- Purnama, Maurice (Camberwell GS Canterbury)
- Qiang, Sheng (Melbourne HS South Yarra)
- Tan, Munlin (Taylors College Melbourne)
- Ter, Marene (Box Hill HS Box Hill)
- Wang, Susan (Glen Waverley SC Glen Waverley)
- Wijetunga, Chathura (Penleigh And Essendon GS Keilor East)
- Wong, Sheauchyn (Taylors College Melbourne)
- Wong, Wunhwui (Glen Waverley SC Glen Waverley)
44 (27 total)
- Abdelmalak, Gina (Donvale Christian College Donvale)
- Chen, Xue (Box Hill HS Box Hill)
- Chen, Zhongkai (Brighton GS Brighton)
- Chew, Steven (Bundoora SC Bundoora)
- Chu, Puiling (Wantirna College Wantirna)
- Dragic, Njegoslava (Reservoir District SC Reservoir)
- Gryczka, Thomas (Trinity GS Kew)
- Hsieh, Karen (Glen Waverley SC Glen Waverley)
- Hsu, Hsiaohan (Keilor Downs College Keilor Downs)
- Huang, Jason (University HS Parkville)
- Ito, Natsumi (Kilvington Baptist Girls GS Ormond)
- Jiang, Angus (Scotch College Hawthorn)
- Kwok, Ginwai (Scotch College Hawthorn)
- Lee, Jianxian (Taylors College Melbourne)
- Lee, Yuenshern (Taylors College Melbourne)
- Lu, Chen (Wesley College Glen Waverley Glen Waverley)
- Mahiaddin, Najwa (Taylors College Melbourne)
- Nguyen, Uyen (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Phua, Melissa (Trinity GS Kew)
- Qu, Yanzhe (St Catherines School Toorak)
- Rynkiewicz, Natalie (Box Hill HS Box Hill)
- Tang, Wingkong (Melbourne GS Melbourne)
- Tao, Lingwei (Mt Waverley SC Mount Waverley)
- Wang, Chen (Dandenong HS Dandenong)
- Wijewardena, Nimantha (Melbourne HS South Yarra)
- Zhao, Qingqing (East Doncaster SC Doncaster East)
- Zheng, Vivienne (Balwyn HS Balwyn North)
43 (34 total)
- Chellaram, Kiran (Viewbank College Rosanna)
- Cheng, Xiwen (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Chew, Jason (Balwyn HS Balwyn North)
- Debek, Aleksandra (RMIT TAFE Carlton)
- Do, Duong (Balwyn HS Balwyn North)
- Duplessis, Erik (Donvale Christian College Donvale)
- Gao, Cheng (Caulfield GS - Caulfield St Kilda East)
- Gujjari, Srivatsa (Dandenong HS Dandenong)
- Ho, Victoria (Camberwell Anglican Girls GS Canterbury)
- Hopkins, Janetmarie (Methodist Ladies College Kew)
- Iuga, Andreea (Eumemmerring College Hallam)
- Ji, Yuyun (The Knox School Wantirna South)
- Kuek, Angela (Caulfield GS - Caulfield St Kilda East)
- Kuo, Tingna (St Catherines School Toorak)
- Lam, Cheryl (St Catherines School Toorak)
- Lan, Ying (Mill Park SC Epping)
- Lee, Jane (Wheelers Hill SC Wheelers Hill)
- Li, Jun (Firbank GS Brighton)
- Li, Susan (Glen Waverley SC Glen Waverley)
- Lim, Jingyi (Glen Waverley SC Glen Waverley)
- Liu, Wei (Kew HS Kew East)
- Lou, Ying (Camberwell Anglican Girls GS Canterbury)
- Pau, Michelle (Glen Waverley SC Glen Waverley)
- Qin, Jenny (Fintona Girls School Balwyn)
- Samadi, Nasir (Dandenong HS Dandenong)
- Soh, Huihsuen (Taylors College Melbourne)
- Su, Xiaoqian (University HS Parkville)
- Tahsin, Naveed (Dandenong HS Dandenong)
- Tawintermsup, Rachoj (Geelong GS Corio)
- Teoh, Woonpang (East Doncaster SC Doncaster East)
- Ting, Daniel (McKinnon SC McKinnon)
- Truong, Duc (Collingwood College Collingwood)
- Vandermerwe, Erasmus (Mt Waverley SC Mount Waverley)
- Yong, Tisha (Presbyterian Ladies College Burwood)
42 (41 total)
- Alankarage, Dimuthu (Glen Waverley SC Glen Waverley)
- Bi, Jiajia (Balwyn HS Balwyn North)
- Chan, Ngaichuen (Mt Waverley SC Mount Waverley)
- Chen, Jiong (Buckley Park College Essendon)
- Fan, Chuantien (Ivanhoe GS Ivanhoe)
- Fang, Yingchieh (Glen Waverley SC Glen Waverley)
- Fishman, Olga (The King David School Armadale)
- Hay, Weiming (Mt Waverley SC Mount Waverley)
- Hu, Jiayi (Camberwell HS Canterbury)
- Huynh, Son (Haileybury College Keysborough)
- Jony, Aida (St Catherines School Toorak)
- Kapoor, Jayant (Melbourne HS South Yarra)
- Kevric, Jasmina (Noble Park SC Noble Park)
- Khoo, Bryan (Wheelers Hill SC Wheelers Hill)
- Ko, Priscilla (Methodist Ladies College Kew)
- Kunicka, Nastazja (Melbourne Girls College Richmond)
- Lao, Di (Melbourne Girls College Richmond)
- Leo, Cindy (Methodist Ladies College Kew)
- Li, Qianyi (Glen Waverley SC Glen Waverley)
- Li, Zheng (Wesley College Glen Waverley Glen Waverley)
- Liew, Shari (Mt Waverley SC Mount Waverley)
- Lim, Yuxin (Taylors College Melbourne)
- Liu, Mengjie (Taylors College Melbourne)
- Liu, Qing (Taylors College Melbourne)
- Liu, Yixian (Wesley College Glen Waverley Glen Waverley)
- Oszkinis, Anita (Essendon Keilor College Essendon)
- Ozcelik, Berkay (Isik College Broadmeadows)
- Pranata, Adrian (Camberwell HS Canterbury)
- Sathasivam, Prazana (Buckley Park College Essendon)
- Shkembi, Anisa (Genazzano FCJ Kew)
- Siow, Kwanyee (Vermont SC Vermont)
- Song, Xia (Kew HS Kew East)
- Suyanto, David (Camberwell GS Canterbury)
- Vorkapic, Ilijana (Dandenong HS Dandenong)
- Wan, Ning (Camberwell HS Canterbury)
- Wang, Bin (Glen Waverley SC Glen Waverley)
- Wang, Shupu (Wesley College Glen Waverley Glen Waverley)
- Wang, Yitian (Balwyn HS Balwyn North)
- Wong, Wenli (Presbyterian Ladies College Burwood)
- Yan, Phaikyee (The Geelong College Newtown)
- Zhu, Yusi (Taylors College Melbourne)
41 (53 total)
- Abdelkerim, Abdelkerim (Debney Park SC Flemington)
- Adlawan, Jaira (Mt Waverley SC Mount Waverley)
- Akpongpun, Pilairut (St Catherines School Toorak)
- Alici, Serife (Strathmore SC Strathmore)
- Ameti, Hasna (Box Forest SC Glenroy)
- Anghelescu, Maria (RMIT TAFE Carlton)
- Au, Amanda (Presbyterian Ladies College Burwood)
- Banilohi, Mariyam (Northcote HS Northcote)
- Caulfield, Louise (Kew HS Kew East)
- Chai, Wenlan (Camberwell GS Canterbury)
- Chen, Fan (Loreto Mandeville Hall Toorak)
- Chen, Jiayijoy (Methodist Ladies College Kew)
- Chen, Zheng (Strathmore SC Strathmore)
- Cheng, Likkanicole (Methodist Ladies College Kew)
- Choong, Minghui (Mt Waverley SC Mount Waverley)
- Choong, Yanting (Glen Waverley SC Glen Waverley)
- Gugleta, Zdravka (Cae Melbourne)
- He, Xin (Camberwell GS Canterbury)
- Hong, Jia (Box Hill HS Box Hill)
- Hu, Kunyi (Wesley College Melbourne)
- Irawan, Armyn (Wesley College Glen Waverley Glen Waverley)
- Josevski, Nikola (Scotch College Hawthorn)
- Kho, Rikki (Sekolah Global Jaya Jaya Tangerang 15224)
- Kim, Sangwoo (Melbourne GS Melbourne)
- Korman, Gilad (Mt Scopus Memorial College Burwood)
- Kosowski, Natalia (Canterbury Girls SC Canterbury)
- Leong, Mireille (Methodist Ladies College Kew)
- Leung, Kamying (The Knox School Wantirna South)
- Leung, Onki (Firbank GS Brighton)
- Lin, Alan (Camberwell GS Canterbury)
- Low, David (Trinity GS Kew)
- Mak, Daniel (Ivanhoe GS Ivanhoe)
- Maki, Hasan (East Doncaster SC Doncaster East)
- Manoharan, Raveendran (Haileybury College Keysborough)
- Mohammad, Allan (Debney Park SC Flemington)
- Noh, Hoon (Kardinia International College Bell Post Hill)
- Pranoto, Naomi (Melbourne Girls Grammar South Yarra)
- Rakhmanto, Riko (Warrnambool College Warrnambool)
- Suderson, Sunilson (Haileybury College Keysborough)
- Suganda, Albert (St Michaels GS St Kilda)
- Tan, Edwin (Caulfield GS - Caulfield St Kilda East)
- Tanamas, Stephanie (Emmaus College Burwood)
- Thosuwanjinda, Wanchanokjah (Montmorency SC Montmorency)
- Ting, Joey (Taylors College Melbourne)
- Tse, Diana (St Catherines School Toorak)
- Wang, Jian (Glen Waverley SC Glen Waverley)
- Wiboonsuk, Peeradet (Mt Waverley SC Mount Waverley)
- Xu, Man (Taylors College Melbourne)
- Yang, Yi (The Knox School Wantirna South)
- Yu, Nan (Ivanhoe GS Ivanhoe)
- Yuan, Ye (St Catherines School Toorak)
- Zhang, Tian (Melbourne Girls College Richmond)
- Zhu, Jian (Haileybury College Keysborough)
40 (64 total)
- Abdulridha, Ashraf (Preston Girls SC Preston)
- Astepho, Basma (Mercy Diocesan College Coburg)
- Ates, Ufuk (Isik College Broadmeadows)
- Barzel, Jonathan (Bialik College Hawthorn East)
- Boal, Edward (Whitefriars College Donvale)
- Boon, Chiahui (Canterbury Girls SC Canterbury)
- Bunjamin, Reza (Melbourne GS Melbourne)
- Cai, Hong (Glen Waverley SC Glen Waverley)
- Chan, Mansze (Westbourne GS - Hoppers Crossing Truganina)
- Chan, Yuetyee (The Geelong College Newtown)
- Chandrajith, Manjitha (Mt Waverley SC Mount Waverley)
- Chen, Guanzhong (Hawthorn SC Hawthorn East)
- Chen, Jiahao (Trinity GS Kew)
- Chen, Jie (Kew HS Kew East)
- Cheng, Siyuan (Stotts College Melbourne)
- Choi, Seungeun (Mater Christi College Belgrave)
- Chung, Ngafung (Maribyrnong SC Maribyrnong)
- Duong, Thao (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Franzenburg, Gritje (Brauer College Warrnambool)
- Ganesan, Ilango (Bayside College Newport)
- Gu, Kewei (Melbourne Girls Grammar South Yarra)
- Ho, Szewan (Wesley College Glen Waverley Glen Waverley)
- Hu, Sheng (East Doncaster SC Doncaster East)
- Huen, Ming (Trinity GS Kew)
- Hwang, Seung (Ivanhoe GS Ivanhoe)
- Ivkovic, Sasa (Wellington SC Mulgrave)
- Jiang, Min (Toorak College Mount Eliza)
- Kam, Chinseng (Taylors College Melbourne)
- Li, Baoyun (Kew HS Kew East)
- Lian, Kelly (Heatherhill SC Springvale South)
- Liang, Haizhen (Taylors College Melbourne)
- Lim, Feiting (Taylors College Melbourne)
- Lin, Sheng (McKinnon SC McKinnon)
- Lin, Yuchi (Northcote HS Northcote)
- Liu, Yigong (Balwyn HS Balwyn North)
- Ma, Qijie (Taylors College Melbourne)
- Ma, Wilson (Ballarat GS Wendouree)
- Mak, Sinham (Camberwell GS Canterbury)
- Masic, Berislava (University HS Parkville)
- Nanda, Suvidha (Melbourne Girls College Richmond)
- Nizar, Randi (Sekolah Global Jaya Jaya Tangerang 15224)
- Qin, Tian (Box Hill Institute Box Hill)
- Qiu, Ruibin (Ivanhoe GS Ivanhoe)
- Qu, Xiranraine (Methodist Ladies College Kew)
- Sun, Yan (Maroondah SC Croydon)
- Sung, Aaron (East Doncaster SC Doncaster East)
- Teoh, Aikxiang (Firbank GS Brighton)
- Tsang, Shukting (Mt Waverley SC Mount Waverley)
- Tung, Kokchuen (The Hamilton And Alexandra College Hamilton)
- Wang, Yu (Albert Park College Albert Park)
- Warsame, Ladan (Reservoir District SC Reservoir)
- Weng, Ken (Doncaster SC Doncaster)
- Wong, Vanessa (Presbyterian Ladies College Burwood)
- Woo, Waiyun (Taylors College Melbourne)
- Wu, Tongxin (Balwyn HS Balwyn North)
- Xu, Min (Essendon Keilor College Essendon)
- Yap, Cynthia (Camberwell Anglican Girls GS Canterbury)
- Ye, Ceciliaqing (Camberwell HS Canterbury)
- Ye, Shengyan (Taylors College Melbourne)
- Yunos, Serinur (Minaret College Springvale)
- Zhang, Linfei (Taylors College Melbourne)
- Zhang, Wenjing (Kew HS Kew East)
- Zheng, Long (Melbourne HS South Yarra)
- Zhou, Linda (Santa Maria College Northcote)